592-15-60 Вікна & двері 592-15-69


Чому плачуть вікна?

конденсат, запотевание окон, окна плачут, окна текут, повышеная влажность помещенияЧому плачуть вікна?

   Системи вентиляції в наших будинках влаштовані простим способом: витяг на кухні, в туалеті або ванні і приплив повітря, яке передбачалося через "природні" щілини і отвори між рамами і стулками у віконних отворах. У літній період з вікнами, що нещільно закриваються, можна було ще якось змиритися, витираючи з підвіконь дощову воду і пил, але взимку нещільні вікна були великою проблемою.

   Проте повітрообмін в приміщенні з такими вікнами відбувався мимоволі. Сучасні вікна завдяки абсолютно іншому конструктиву і сучасній фурнітурі дуже герметичні, це великий плюс, але виникає питання підтримки правильного мікроклімату в квартирі.

   Проблемна тема ремонту приміщень в зимових умовах. Проблемна вона в першу чергу для віконних фірм, чия продукція встановлена на об'єкті в період ремонту при проведенні "мокрих" робіт. Висока вологість повітря в приміщенні у поєднанні з низькою температурою на вулиці приводять до рясної конденсації вологи на склопакетах, примиканнях відкос-рама і палітурках самих вікон. Особливо в разі дерев'яних вікон контакт з конденсатом протягом тижнів, а то і місяців, може привести до необоротних пошкоджень конструкцій. У переважному числі таких випадків господарі квартир і будівельники шукають причину в нібито поганому монтажі і якості виготовлення вікон. Але проблеми з конденсатом вологи аж до появи цвілі і грибкових пошкоджень стін можуть з'явитися і після ремонту в обжитих квартирах.

   Спробуємо розібратися, чому ж може виникати така проблема. Як виникає волога в приміщенні? Приміщення діляться на сухих і вологих. До вологих відносяться кухня ванна і, як не дивно, спальня.

 • Кухня - водяна пара виникає при приготуванні їжі.
 • Ванна - при митті, пранні і сушці білизни.
 • Спальня - кожна людина під час сну виділяє (видихає) від 1 до 2 літрів води.

   Випадання вологи відбувається особливо інтенсивно в спальнях, температура повітря в яких нижча, ніж в останніх приміщеннях, як це прийнято, наприклад, в Германії. Конденсат при цьому випадає на вікні і на стороні меблів, звернених до зовнішньої стіни. У реальних умовах навіть за відсутності людей в порожній квартирі залишаються джерела вологи: кімнатні рослини, домашні тварини і самі елементи інтер'єру (меблі, білизна, килими і так далі) які із-за своєї пористої структури акумулюють частину вологи, що виділяється мешканцями, і потім віддають її в їх відсутність.

   Джерело влаговиділення К-ть вологи г/година:

 • Чоловік, в стані спокою 40 г/година;
 • Людина, зайнята господарством 90 г/година;
 • Квітка в горщику ( серед. розміру) 10 г/година;
 • Готування і прибирання, миття 1000г/ година ;
 • Пральна машина 300 г/година;
 • Душ/Ванна 2600 г/година;
 • Вільна водна поверхня 200 г/година.

   Великий вплив на вологість повітря в приміщеннях має також температура повітря: не випадково вологість повітря називається "відносною". А співвідноситься вона саме з температурою повітря.

   Як показують теоретичні розрахунки і практичні виміри (якщо говорити про ділянку нормальних для життя температур), то при зміні температури повітря на 1°С відносна вологість повітря зміниться на 5%. Пониження температури, при незмінній кількості вологи в повітрі, підвищує відносну вологість. Тобто, якщо в кімнаті було 18°С і вологість 50%, то при 17°С вологість вже складе 55%, а при 16°С - вже 60%!! Для нас для всіх не є секретом, як зараз опалюються наші будинки. У більшості квартир стовпчик термометра тримається зараз в районі відмітки 15 -17°С. Шкідливими наслідками високого вмісту водяної пари і шкідливих речовин є поява вологи на меблях, стінах і стелях, а також алергічні роздратування і хворий мікроклімат в приміщеннях.

   Вивід: добре провітрюйте приміщення в час і після періодів виділення вологи і не ставте меблі впритул до зовнішньої стіни. Необхідність повітрообміну Циркуляція повітря незвичайно важлива, оскільки дозволяє видаляти з приміщення вуглекислий газ, сигаретний дим, водяну пару, запахи кухні, запахи тваринного походження, леткі речовини, що виділяються меблями і будівельними матеріалами і так далі.

   При згоранні природного газу або суміші пропан - Бутану з газових балонів утворюється вуглекислий газ і вода (водяна пара). При недостатній вентиляції вміст вуглекислого газу в повітрі швидко зростає, а вміст кисню зменшується.

   Недостатній приплив кисню може привести до неповного згорання газу і, як наслідок, утворення високотоксичного окислу вуглецю (СО). Концентрація двоокису вуглецю в повітрі в кількості 1,0% приводить до погіршення самопочуття і скрути дихання, збільшення концентрації вуглекислого газу є загрозою для життя людини. Вміст СО2 в повітрі не повинен перевищувати 0,1-0,2%. Пониження вмісту кисню з 21,0% до 16,0% веде до кисневого голодування і наслідків аналогічним тим, які виникають при великому вмісті СО2. Водяна пара, що утворюється в процесі спалювання газу, прання білизни, приготування їжі, сушки білизни або поливання рослин, збільшує вологість повітря і також шкідливий для здоров'я людей. Підвищена вологість і високий вміст СО2 створюють умови для розвитку плісневих грибків, що з'являються у вигляді чорних плям в прохолодних і вологих слабо провітрюваних місцях.

   Таким чином, ліквідація підвищеної вологості, очищення і збагачення повітря киснем, необхідним для процесу дихання дуже важливі для забезпечення комфортності приміщення. Вивід: інтенсивно провітрюйте і просушуйте приміщення.

Що таке точка роси і чому "вікна плачуть"?

   Поява вологи на вікні завжди пов'язана з вологістю в приміщенні, температурою в приміщенні і на вулиці і теплоізоляційними характеристиками склопакета. Відразу обмовимося, що ми маємо на увазі правильно проведений монтаж вікон.

   Точка роси - це температура, при якій повітря, що має певну вихідну температуру і відносну вологість, більше не в змозі поглинати вологу. Тому волога випадає у вигляді конденсату на тій поверхні в приміщенні, температура якої нижче так званої "точки роси". Зазвичай найхолоднішою поверхнею в приміщенні є поверхня шибки. При великому морозі вода, що стікає із стекол, може замерзнути на стику скла з ущільнювачем.

   Комфортна для людини вологість в приміщенні складає 45-60%, при такій вологості і температурі в приміщенні 20^(o) З точка роси, при якій може випасти конденсат на стеклах, складе 7,5-9°С. Значення температури точки роси зростає при підвищенні вологості повітря. Для старої столярні (при коефіцієнті воздухопроніцаємості=0,4 м2чПа/кг) була природна вентіляцияїз-за мікро щілин в стиках, куди і виходила залишкова волога. На ПВХ вікнах (R воздухопроніцаємості=1 м2чПа/кг) цій волозі нікуди діватися, і вона випадає у вигляді крапель на поверхню, температура який нижче за точку роси.

Вивід: цю проблему можна вирішити шляхом частого провітрювання приміщень.

   Провітрювання приміщень має перед собою наступні завдання:

 • оновлення використаного і насиченого вуглекислим газом повітря;
 • виведення з приміщення шкідливих речовин, які утворюються, наприклад, за наявності відкритого вогню (газові плити, опалювальні казани, каміни) або при курінні;
 • видалення запахів і інших, речовин, що знаходяться в повітрі (напрімер:пот,запахи при приготуванні їжі);
 • зниження кількості спор різних грибків у вдихуваному повітрі;
 • регулювання температури повітря;
 • регулювання підвищеної вологості, пов'язаної з життєдіяльністю людини.

Яким чином ефективно і без великих втрат тепла можна провітрювати приміщення?

У практиці є декілька методів, що забезпечують достатнє провітрювання приміщень:

     1. Тривале провітрювання через кватирку, щілина або при відкиданні вікна. В цьому випадку вікно відкривається лише частково і обмін повітря в приміщенні здійснюється повільно. Особливо в зимовий час такий вигляд провітрювання не можна використовувати тривалий час протягом дня. При цьому вигляді провітрювання великі втрати тепла і об'єм замінюваного повітря у багато разів перевищує його необхідну кількість. В області віконного укосу поверхня конструкції охолоджується настільки сильно, що в цих місцях можна спостерігати утворення конденсату. У холодні місяці року (з листопада по березень) обмін повітря посилюється за рахунок великої різниці в температурах усередині і поза приміщеннями. Тобто утворюється обмін повітря лише унаслідок різниці в температурах, коли утворюється потік теплого повітря до холодного. Повна заміна старого повітря приміщення на новий, здійснюється протягом 30-75 хв.

     2. Інтенсивне провітрювання по прінципу"окна розхриставшись". При використанні цих видів провітрювання здійснюється швидкий обмін повітря усередині приміщень. При цьому вікно повністю відкривається і практично все повітря усередині приміщення міняється протягом 4-10 хв. Ефекту значного охолоджування конструкцій, як в попередньому способі провітрювання, не спостерігається, оскільки дія холодного повітря на внутрішні частини приміщення відносно короткостроково. В разі провітрювання, коли відкрито і вікно, і двері, досягається ще кращий результат. При цьому всі вікна в будинку і дверях відкриваються розхриставшись, і в будинку панує протяг. Обмін повітря здійснюється протягом 2-4 хв.

Що до не можливості постійного провітрювання

(у випадку якщо на підвіконнику розташовані квіти та ін.) 

Якби повітря у віконнії ніші активно перемішувалося, то скло не охолоджувалося б так сильно, що б на нім утворювався конденсат. Щоб уникнути подібних неприємних явищ, можна зробити наступне.

   Як говорять доктори, простіше попередити хворобу, чим її лікувати. Це означає, що якщо ви лише плануєте поміняти свої вікна на склопакети, прагніть вибрати максимально товстий профіль віконної рами, щоб зменшити заглиблення. "Втратите", вірніше не придбаєте ви всього декілька сантиметрів підвіконня, а клопоту на все життя, що залишилося, буде менше. Крім того, замовляйте не однокамерний, а двохкамерний склопакет. Або   однокамерний з додатковим склом. Шумоїзоляция буде взагалі абсолютна і стекла не промерзатимуть навіть при - 35-40 градусах морозу. І не розширюйте підвіконня! Його ширина і так буде більш ніж достатньо щоб не лише горщик з фікусом поставити, але і розсаду вирощувати. 

   Якщо "справа вже зроблена" і залишається боротися з його наслідками то, як ви здогадуєтеся, проблема вирішується лише за рахунок примусової вентиляції вікна. Тобто яким то образом необхідно організувати повітрообмін у віконній ніші.  

   Найромантичніший спосіб: (і одночасно простий і дешевий). В період лютих морозів можна поставити на підвіконня, ближче до скла, пари свічників зі свічками, що дуже повільно горять. Як правило, це товсті декоративні свічки. Їх вистачає на десятки годин безперервного горіння і на весь зимовий сезон вам знадобиться по парі-трійці свічок на вікно. Витрата копійчана, а результат. І справа тут звичайно не в теплі, яке утворюється при горінні свічки, а в тій конвекції повітря, що створюється при цьому горінні. Окрім позитивного ефекту по обігріву скла, ви отримаєте і додаткове тепло і величезний емоційний ефект - свічка у вікні. про це роман написати можна. Для рослин на підвіконні свічка також вельми корисна, оскільки дає їм вуглекислого газу - їх улюблених ласощів. Головне, що б їх листя не попало у вогонь свічки.

Самий просунутий спосіб: Якщо підвіконня заставлене рослинами не густо, і при цьому ви випробовуєте стійку неприязнь до свічок, а любите дотепні технічні рішення, і не цураєтеся майструвати, то можна спробувати зробити конвекційні екрани. Вони є неширокими пластинами, які направляють тепле повітря від радіатора у віконну нішу. Пластина кріпиться під кутом 30-60 градусів під кутом до підвіконня, і частину теплого повітря, що піднімається, примусово направляють до скла. При серйозному підході до справи, такі екрани можна зробити елементом декору, замаскувати під борт підвіконня і так далі Це самий трудомісткий спосіб.

Найпростіший спосіб: Як правило, підлогові і настільні вентилятори працюють 3-4 місяці в році, а останній час просто "відстоюються". У період лютих морозів можна сказати цим хлопцям - "Прийшов ваш час!". Адже досить створити хоч яке той рух повітря у віконній ніші. Тому досить буде встановити найменшу інтенсивність обдування і встановити вентилятор так, що б він обдував відразу декілька вікон. Можливо так само вживання і саморобних вентиляторів на основі мікродвигунів з крильчаткою з жерсті або щільного картону. Найбільш творчі особи можуть "замаскувати їх як підставки для квітів, або якій-то сувенір.

Хімічний спосіб:  У магазинах автокосметики продаються різні аерозолі - антиконденсати. Ними обробляють стекла автомобілів, щоб ті не потіли. Ними ж можна обробити і квартирне скло. Для цього скло необхідно ретельно вимити і висушити, а потім нанести на нього антиконденсат. Це декілька знижує "точку роси" скла, але не вирішує проблему кордінально. Крім того, антиконденсат досить дорогий препарат і містить цілий букет специфічних хімічних речовин і з'єднань.  

Екзотичний спосіб:  Можна, наприклад, наклеїти тонку струмопровідну плівку, фольгу або ніхромовую нитку по периметру вікна і подати на неї низьку напругу (12-24 V). Вона прогріватиме найбільш схильну до промерзання частину скла. Тобто зробити скло з електрообігрівом, як в автомобілях.

Виходячи з вищевикладеного, нам стає зрозумілою вся важливість функції провітрювання в сучасних вікнах і відповідно велика значущість індивідуального підбору конфігурації вікна і його фурнітури відповідно до функціональності приміщення, в якому це вікно буде встановлено. Создан 22 янв 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
Олег 04 дек 2015 ответить
існує багато способів поротьби із "заплаканими" вікнами...але краще попереджати можливі причини утворення конденсату на вікнах, про які можна прочитати тут http://smartchoice-ua.com/blog/
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником