592-15-60 Вікна & двері 592-15-69


Скління балконів і лоджій

Балкон під ключСкління балконів і лоджій

Відомо, що, балкони і лоджії призначаються для доступу до свіжого повітря. Проте сьогодні практично всі лоджії і велика частина балконів скляться. Причин скління досить: це і прагнення розширити корисну площу квартири, і бажання зберегти більше тепла, зовнішній вигляд будівлі і багато що інше.
Балкон - це відкритий майданчик з усіх боків, що має огорожі по периметру. Лоджія - це майданчик, відкритий тільки з одного боку, а з двох інших має примикання до стін. Хаотичне скління даних конструкцій привела до того, що скління лоджій і балконів стало спочатку закладатися в проекти житлового будівництва. Представляємо вашій увазі способи скління даних конструкцій.

1. Звичайне скління - установка металевих або дерев'яних рам з одним склом. Таке скління трохи приглушить шум вулиці і на 2 - 3 градуси підвищить температуру в "приміщенні". У результаті замість звичайного балкона виходить засклений простір - веранда.

2. Євроскління - якісніший і надійніший, але і дорожчий спосіб впорядкування балкона. У поняття "євроскління" входить:

 • установка якісного пластикового профілю;
 • вибір склопакета;
 • герметизація стиків між рамами і стінами, яка перешкоджає проникненню вологи і покращує теплоізоляцію;
 • внутрішня обшивка балкона (виконується за бажанням замовника), використовуються різні матеріали - пластикова, дерев'яна вагонка, пластикові панелі і ін.

Балкон після євроскління - комфортабельніший і красивіший, але не тепліший. І якщо є бажання і можливість зробити з балкона додаткову кімнату, необхідно його утеплити.

3. Скління з утепленням. Якщо Ви хочете добитися збільшення житлової площі або зробити собі додаткову кімнатку необхідно утепляти стіни і підлогу. Тому, окрім скління, для цього потрібно:

 • прокласти утеплювач по всьому периметру балкона, а також на підлозі і стелі;
 • зробити гідроізоляцію;
 • виконати обшивку стін і стелі відповідним матеріалом;
 • «вирішити питання з опалюванням («теплі підлоги», радіатор, кондиціонер.);
 • провести освітлення;

Різноманітність видів скління балконів і лоджій вражає уявою, ось деякі з них:

 • Скління легкими дерев'яними рамами.
 • Розсувне алюмінієве скління.
 • ПВХ-скління.
 • Безрамне скління.


Дерев'яні рами.
Раніше найпопулярнішим видом скління були легкі дерев'яні рами. Головним недоліком таких конструкцій були незахищені поверхні, покриті часто лаком. Через рік-два подібні конструкції втрачали первинний вигляд, стулки розсихалися і провисали, їх неможливо було відкрити. Та зате і ціна, звичайно, була переважнішою і відповідною якості. Загалом, краще таке скління, чим ніяке.
Зараз для скління балконів і лоджій пропонується варіант покращуваних дерев'яних рам, як правило, зроблених в заводських умовах. Підігнані до коробки вони, як правило, бездоганно, щілин візуально виявити не можливо. Склопакети в такі конструкції не встановлюються, оскільки ціна стає значно вищою. Тому ставляться або подвійні рами, або рами з подвійним склом. Середня ціна подібного скління варіюється в межах 350-450$.
Розсувне алюмінієве скління.
Порівняно недавно, скління розсувними алюмінієвими конструкціями придбало широке розповсюдження. Алюмінієвий профіль в 7 разів міцніше за дерево, в 2,3 разу - ПВХ. Пожаронебезпечний, не тріскається, не скручується, не окислюється. Рами з алюмінію дуже естетично виглядають на балконах, як старих будинків, так і новобудов. Це, так зване, холодне скління: використовується профіль завтовшки 5 см, без «термомостов», з склом 5 мм. Конструкція може бути розсувна або розкривна. Розкривне скління конструктивно складніше і вимагає удорожчення комплектуючих, тому виявляється майже удвічі дорожчим розсувного.
Балкони і лоджії, засклені профілем з алюмінію, добре пропускають світло, і захищають балкон від вітру і опадів, економлять корисну площу балкона. Та і колір подібного скління можна підібрати по вашому бажанню. До недоліків розсувних конструкцій крім слабкої теплоізоляції балкона або лоджії слід віднести те, що несуща нижня направляюча недостатньо захищена від попадання опадів. Тому в зимовий період, можливе примерзання стулки до нижнйої направляючої.
Склити лоджію розсувною конструкцією (без обробки, але підвіконням, козирком і відливом) розмірами 3мх1,5м коштуватиме ~450-480 у.о.
Скління ПВХ профілями.
Якщо ви хочете перетворити лоджію на маленьку кімнату, провівши цілий комплекс теплоізоляційних робіт, має сенс поставити вікна з ПВХ з подвійним склопакетом. Зрозуміло, сам по собі профіль не забезпечить високу теплоізоляцію конструкції, адже, як ми вже відзначали, основні втрати тепла йдуть через захищаючі конструкції і скло. Зазвичай для ПВХ-скління лоджії досить використовувати трикамерний профіль і однокамерний склопакет. Це зробить лоджію приємним місцем для відпочинку, а в кімнаті, суміжній з нею, стане відчутно тепліше. Правда, декілька обмежить доступ природного освітлення в цю кімнату за рахунок ширини ПВХ-профілю.
Встановлювати рами ПВХ-скління можна тільки на бетонну або цегляну огорожу із-за значної ваги конструкції. При плануванні числа і виду стулок слід враховувати, що відривающися поворотним способом стулки не повинні бути широкими, щоб у відкритому вигляді змогли розпахнутися. Розташування стулок, що відкриваються, повинне бути таким, щоб можна було без риски для життя мити зовнішні поверхні глухих стулок. Чим більше число відкриваючихся одним або двома способами стулок, тим дорожче вартість скління. Привести навіть орієнтовну ціну за один квадратний метр ПВХ-скління балкона дуже складно, оскільки вартість варіантів коливається в досить широких межах.
Безрамне скління.
Найпрогресивнішим на сьогоднішній день є безрамне скління. Воно має вид суцільної скляної стіни, оскільки в нім немає ні рам, ні вертикальних стійок. Основу конструкції складають алюмінієві профілі, що йдуть по периметру отвору балкона або лоджії. Верхній і нижній профілі служать такими, що направляють для повністю скляних стулок. Причому верхній профіль є тим, що несе. По двох його вбудованих полицях переміщається подвійний роликовий механізм, що несе стулку.
Скло для стулок використовується особливо міцне - як правило, загартоване борськє скло марки М 6 завтовшки 6мм. Максимально можлива висота таких стулок - 2м 10см. У тих випадку, коли потрібні вищі стулки, використовують скло завтовшки 8 мм, оскільки збільшується парусность стулки. Особливо важливо поклопотатися про міцність скла при склінні балконів на верхніх поверхах, де вони відчувають великі вітрові навантаження. По краях балкона або лоджії зрушені стулки складаються всередину їх простору, як листи великої скляної книги. У такому вигляді їх можна протерти, залишаючись на безпечній відстані від краю балконної огорожі.
Механізми ковзання стулок надійно захищені від попадання в них вологи за допомогою козирків і відливів, а також водовідштовхувального мастила. Проте сама конструкція, за визначенням, не відрізняється повною герметичністю. Крізь невеликі щілки на балкон або в лоджію поступатиме вуличне повітря, тому додатковою теплоізоляцією ця система не володіє. Необхідно раз на рік повторно обробляти направляючі і роликові механізми силіконовим спрєєм. Фірма-виготівник дає на безрамне скління гарантію два роки і в цей період безкоштовно проведе профілактичне мащення і навчить вас робити це самостійно. З цією ж метою можна використовувати знайому автоаматорам мастило для замків WD-40. Вартість безрамного скління вища, ніж алюмінієвого. Ціна квадратного метра залежно від системи скління - 180-250 доларів.Создан 25 фев 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником